Sekačka BOSCH Rotak 43 LI Ergoflex  zkušenost, hodnocení a recenze  - Dobrá věc ale je spíš pro malé trávníky

  • Klady: lehká / vhodná i pro těžkopřístupná místa / - přenosná a mobilní / tichá v porovnání s benzinovou
  • Zápory: - není vhodná pro vysoký trávník

Chtěl bych ined upozornit, že tato sekačka se prodává  v různých variantách. Existuje varianta elektrické sekačky (220V) a varianta s Li akumulátorem a varianta s dvěma LI akumulátory. Poslední varianta je nejdražší ale bude vyhodnejší než nákup sekačky s jedným akumulátorem a pak nákup doplnkového akumulátoru zvlašť. 

Co se mi libilo ihned - malá váha sekačky a její mobilnost. Výrobce deklaruje dobré sekání trávníku v případě těžopřístupných míst např. u plotu či obrubníku... a je to opravdu skvěle funguje.

Tato sekačka je velmi ticha v porovnání s benzinovou sekačkou. Bohužel je to dano tím, že má malý výkon a nehodí se pro vysokou či vlhkou travu. To prostě nezvládne nebo zvládne ale moc pomalu.

Podle mé zkušenosti, na jednom nabíjení dá se posekat travník o ploše 100-200m2... zaleží na vyšce sečení, vlhkosti trávníku atd. Pak nastává problém druhého akumulátoru a jiné nabíječky.

Bohužel s tou nabíječkou, která jde se sekačkou, budete nabíjet akumulátor cca. 140 minut, což vůbec není vhodné pro větší trávníky při sekání kterých budete potřebovat 2x-4x výměnu akumulátoru. Takže pokud rozhodněte si koupit tuto sekačku, kupte si ihned i nabíječku BOSCH GAL 3680 CV, která dokáže nabít akumulátor cca. za 30 minut.

Mám záhradu 500 m2 a konečně jsem rozhodl, že mi BOSCH Rotak 43 LI Ergoflex nevyhovuje i s dvěma akumulátory a to i s rychlonabíječkou. Naposled jsem s ní sekal trávník 4 hodiny. Rychlonabíječka sice pomáhá ale tentokrát nabíjel akumulátory pětkrát a každý raz když jsem chtěl vyměnit akumulátor ještě cca. 10-15 minut čekal na ukončení nabíjení toho předchozího. 

Minulý týden jsem si koupil benzinovou sekačku a za 1,5 hodiny klidně jsem posekal ten samý trávník. 
Takže bohužel tato věc je sice dobrá ale je vymyšlena pro malé trávníky.

Dobrá věc ale je spíš pro malé trávníkyDobrá věc ale je spíš pro malé trávníkyDobrá věc ale je spíš pro malé trávníky

Hodnocení uživatelů 0