Philips RQ 1260  zkušenost, hodnocení a recenze  - Jsem spokojený s tímto špičkovým holicím strojem

  • Klady: velice ergonomický a stylový design / perfektní holení / cestovní zámek
  • Zápory: akumulátor přestal držet nabití po 7 letech používání / není možné nabíjet přístroj bez stojanu nebo čisticího systému, které potřebují více místa při cestování / měkké cestovní pouzdro / drahá čisticí kapalina / vysoká cena

Koupil jsem si tento holicí strojek v roce 2010 jako jeden ze špičkových od značky Philips. Stal mi tak cca. 5 000,- Kč, což bylo docela hodně. Do té doby jsem používal manuální holicí strojek, kvůli kterému jsem pořád měl alergickou reakci a/nebo podrážděnou pokožku. Od té doby co jsem začal používat Philips RQ 1260 žádnou alergií již jsem neměl. Je pravda ale, že holení není již tak dokonale jak je to s tím manuálním strojkem. Nicméně jsem velice spokojený se svým nákupem.

V balení jsem našel strojek jako samotný, cestovní pouzdro, čisticí a nabíjecí systém, malý stojan pro nabíjení.

Strojek je ergonomický a vypadá velice stylově, holení je perfektní. Bohužel je možné nabíjet strojek pouze za pomoci stojanu či čisticí stanice, což není dobře při častém cestování. Malý stojan se zlomil během třetí cesty a čisticí stanice je docela velká abych je vždy bral s sebou. Proč Philips neudělal konektor pro nabíjení bez stojanů...? To nevím!

Naopak cestovní zámek je dobrá věc (jinak se stroj může během cesty zapnout samostatně a po příjezdu budete mít vybitou baterku, jednou to mi již stalo :).

Tento holicí strojek je velice designový a vypadá vzácně, což nemůžu říct o cestovním kufříku. Je měkký a docela prostý pro takový solidní přístroj.

Co se týče čištění. Čisticí stanice vypadá sice skvěle, ale cena čisticí kapaliny je cca 200 Kč a najít je někde v prodeji velice velký problém. Konečně jsem ji vůbec nepoužíval. Vždy jsem čistil holicí jednotku vodou z kohoutu a to mi naprosto stačilo. Jinak občas je možné ji sterilizovat i lihem či vodkou :).

V roce 2015 jsem si koupil novou holicí jednotku a nepocítil jsem žádný rozdíl, což znamená, že stará jednotka stále byla ostrou a fungovala dobře.

Po 7 letech používání akumulátor přestal držet nabití a tento strojek jste prostě vyhodil a koupil jsem si nový Philips :).

Jsem spokojený s tímto špičkovým holicím strojemJsem spokojený s tímto špičkovým holicím strojem

Hodnocení uživatelů 0