Apple iPhone X 64GB  zkušenost, hodnocení a recenze  - Unikátní skvělý design

  • Klady: unikátní skvělý design / akorát do ruky / poměrně velký displej v kompaktním těle / velmi rychlý
  • Zápory: vysoká cena / blikání displeje / nepohodlné nakupování přes apple pay

1. Bohužel je to první model od iPhone za posledních deset let, kterému bliká displej. iPhone X má AMOLED displej od Samsungu. Server iXBT při testování zjistil, že při jasu menším než 50 % začíná displej blikat (s amplitudou 100 % při frekvenci 60-200 hertzů), což může citlivějším lidem, jako jsem třeba já, způsobovat únavu očí a bolest hlavy. Subpixely jsou vytvořeny uspořádáním PenTile (nikoliv RGB), což snižuje jas obrazovky. Jinými slovy vysoké rozlišení kompenzuje nedostatek PenTile, ale na úkor toho dochází k nesmyslnému plýtvání baterie a CPU. Tyhle dva nedostatky mají ale i ostatní smartphony značky Samsung s displejem AMOLED.

iPhone X je unikátní inovační smartphone. Mně osobně ale jeho delší používání znemožňuje blikání displeje.

2. Na novinky v ovládání si člověk musí zvyknout. Pokud jste používali tlačítko Home, bude to pro vás ze začátku nezvyk, ale myslím si, že si časem zvyknete.

3. Budete se muset znova učit nakupovat přes Apple Pay. Nejdřív musíte smartphone zapnout (ale ne odemknout), podívat se kolmo na displej, aby funkce Face ID mohla identifikovat váš obličej, potom se připojíte k platebnímu terminálu. Touch ID bylo o něco lepší.

Rozhodl jsem se zůstat u iPhonu 7 a počkat si na modely, které budou následovat po iPhone X, třeba se dočkám toho, že přidají Touch ID skener a vyřeší blikající displej.

Unikátní skvělý design

Hodnocení uživatelů 0